Streetball 2011

První Opavský streetball proběhl 18.6.2011 v Opavě – Kylešovicích na hřišti U Školy. Akce byla organizována basketbalovým sdružením Basket Opava 2010 za podpory města Opavy a dalších sponzorů.

Na první ročník se přihlásilo 19 mužstev v kategorii Muži nad 18 let a konkurence byla opravdu vysoká. V turnaji byli zastoupeny týmy z celé severní Moravy. Turnaj probíhal formou základních skupin po 5 týmech v každé skupině a vždy 2 týmy, které skončily na prvních dvou místech postupovali do vyřazovacích bojů. Ve vyřazovacím kole postoupili do bojů o medaile následující týmy: x čupr tým, domík, sexy bonbónky a amigos. Obě semifinále skončili shodným výsledkem 16:6 a do finále postoupili týmy x čupr tým a sexy bonbónky. Finálový zápas nabídl vyrovnanou bitvu, kdy ke konci zápasu rozhodli zkušenosti x čupr týmu a mohli slavit vítězství v poměru 16:10.

Ceny přišel předat trenér opavských basketbalistů a také bývalý vynikající hráč David Klapetek. První 3 místa v turnaji dostali poháry, finanční hotovost a také věcné dary od sponzorů.

Mezi základními skupinami a vyřazovací částí byly uskutečněny doprovodné soutěže a to ve střelbě trojkových pokusů a soutěž ve smečování. Vítězem ve smečování se stal po napínavém finále Filip Mareth, kdy ve finále porazil opavského hráče Jakuba Blažka.

V soutěži ve střelbě trojek se dostali do finále hráči Tomáš Vimmer a Tomáš Řehulek. Na vítězství stačilo proměnit jeden koš a vítězství slavil Tomáš Řehulek.

Počasí tomuto turnaji přálo i když to vypadalo, že začne pršet každou chvíli. Poděkování patří především všem lidem, kteří se na pořádání turnaje podíleli, hráčům, městu Opava, sponzorům, divákům, počasí - všem mockrát díky.

Celý realizační tým, který se na turnaji podílel, začal přemýšlet jak vylepšit ročník příští a děkuje za velmi kladné ohlasy ohledně přípravy, organizace a průběhu turnaje.

Akci navštívilo během dne okolo 800 návštěvníků a vytvořili vynikající atmosféru, která také jistě pomohla ke kvalitním výkonům týmů.

Organizátoři akce se budou těšit na příští ročník.