Basket Opava 2010 je při chuti vyhrál i v Bohumíně

opavsky.denik.cz/ostatni_region/basket-opava-je-pri-chuti-vyhral-i-v-bohumine.html

Basket Opava 2010 je při chuti, vyhrál i v Bohumíně

Basket Opava 2010

Basket Opava 2010 Autor: archiv klubu

27.1.2012 16:24

Opava – Tým Basket Opava 2010 má v novém kalendářním roce formu jako hrom. Slezané uspěli i v Bohumíně, kde domácí celek porazili 50:57.

Po úvodní přetahované o vedení se v 5. minutě Bohumín utrhl k menšímu trháku a domácí šli do vedení 20:11, v posledních minutách Opavští dokázali náskok soupeř aspoň mírně snížit na rozdíl šesti bodů.

„V obraně jsme se soustředili na jejich nejlepšího střelce Zimebinského a toho dokázali využítostatní hráči a hlavně po pár chybách na obranném doskoku nám soupeř utekl,“ zhodnotil první čtvrtinu hrající kouč Opavy Michal Štěrba. Do druhé čtvrtiny vtrhli Opaváci jako uragán a během jedné minuty svítil na ukazateli nerozhodný stav.

Hostující celek přitvrdil v obraně, nutil soupeře k chybám a hrozil z rychlých protiútoků. „Tato čtvrtina rozhodla celé utkání, kdy jsme skvělou obranou a rychlým přechodem do útoku soupeře k ničemu nepustili,“ dodal Štěrba. Bohumín dal za prvních sedm minut této čtvrtiny pouhé tři body oproti devatenácti Opavským. Třetí čtvrtina se nesla v duchu nedobytných obran a skončila překvapivým skóre 8:5 pro Opavu.

Do poslední čtvrtiny vstoupili lépe domácí a první čtyři minuty vyhráli 8:2 a dostali se Opavě na dostřel jednoho koše. Opavští hráči ale vyrovnání nedovolili, a naopak navýšili rozdíl na sedm bodů, který si zkušeně pohlídali až do konce zápasu.

„Musím poděkovat hráčům za skvělý výkon v obraně a hlavně za výbornou disciplínu, díky které jsme utkání zkušeně dotáhli do vítězného konce a prodloužili vítěznou sérii již na čtyři utkání v řadě,“ rozdával po zápase spokojené úsměvy hrající trenér vítězného týmu Michal Štěrba.

TJ ŽD Bohumín - Basket Opava 2010 50:57 (22:16, 32:37, 37:45)
Body: V. Ziembinsky 15, Zdařil 10, Samek 6, Pohludka 6, Cmiel 4, Audy 3, Rybář 2, Falkovidis 2, D. Ziembinsky 2 – Vágner 19, Vimmer 11, Kukol 8, Štěrba 6, Remeš 5, Pavela 4, Varyš 3, Vavrečka 1. Rozhodčí: Polke, Poczatek. Chyby: 16:24. TH: 23/11:23/9. Trojky: 0:3